Niezawodna kamera z oświetlaczem podczerwieni i menu OSD

Kamera do telewizji przemysłowej AT VI-560 OSD w NAPAD.pl

Swobodnie regulowany obiektyw, mocny oświetlacz podczerwieni dalekiego zasięgu, jasne, czytelne i intuicyjne menu OSD oraz możliwość przeprowadzenia dyskretnej instalacji urządzenia, to tylko niektóre z wielu atutów nowej kamery przemysłowej AT VI560 OSD przeznaczonej do całodobowego i nieprzerwanego monitoringu.

Kamera kolorowa VI560 OSD jest niezawodnym elementem telewizji przemysłowej, która gwarantuje nieprzerwane przechwytywanie płynnego obrazu z ochranianych miejsc i obiektów. System urządzeń optycznych kamery stanowi wydajny przetwornik obrazu 1/3″ Sony Super HADII oraz nowoczesny procesor sygnałowy DSP zapewniający niezakłócone przetwarzanie dużej ilości informacji. Kamera z oświetlaczem podczerwieni AT-VI-560-OSD umożliwia prowadzenie dokładnego monitoringu w oparciu rejestrację szczegółowego obrazu na poziomie 600TVL w kolorze oraz 700TVL w trybie monochromatycznym.

Za prawidłową jakość uzyskiwanego materiału wideo odpowiada szereg zaawansowanych funkcji analizy i korekcji obrazu, które w czasie rzeczywistym zabezpieczają zachowanie odpowiednich proporcji w poziomie jasności, kontrastu i nasycenia barw. Wśród wielu inteligentnych systemów zapewniających naturalność rejestrowanego obrazu wymienić można m.in. funkcję cyfrowej redukcji szumów (DNR), która aktywnie chroni zapisywane nagrania z monitoringu przed ewentualnymi zakłóceniami sygnału mogącymi objawić się w postaci tzw. efektu smużenia, jak również funkcję DWDR (Digital Wide Dynamic Range), dzięki której uzyskiwany materiał wizualny zachowa przejrzystość i czytelność zarówno w ciemnych i jasnych fragmentach obserwowanej sceny.

Kamera przemysłowa AT VI 560 OSD 2.8-12mm w NAPAD.pl

Skuteczność monitoringu w nocy zapewnia wbudowany w kamerze oświetlacz podczerwieni bazujący na 42 jasnych diodach LED, które gwarantują umiejętne oświetlanie obserwowanych miejsc i obiektów  nawet na odległości 45 metrów. Zaletą oświetlacza IR kamery jest jego automatyczny tryb pracy, który nie wymaga każdorazowej kontroli ze strony użytkownika systemu zabezpieczeń. Umieszczony na obiektywie kamery czujnik zmierzchowy gwarantuje prawidłowe uruchamianie oświetlacza tylko w sytuacji wykrycia niskiego poziomu oświetlenia obszaru pracy kamery.

Ponadto, oferowana przez kamerę funkcja opóźnionego startu umożliwia ustalenie interwałów czasowych, po upływie których urządzenie samoczynnie rozpoczynać będzie swą pracę. Kamera VI560 OSD z inteligentnym oświetlaczem podczerwieni zapewni nieprzerwany, bezawaryjny i skuteczny monitoring przez 24 godziny na dobę, niezależnie od zmiennych warunków w poziomie oświetlenia obserwowanych miejsc.

Wszechstronność zastosowań kamery do monitoringu VI 560OSD gwarantuje umiejętne przystosowanie parametrów przechwytywania obrazu z uwzględnieniem indywidualnej charakterystyki i wymogów bezpieczeństwa ochranianych obiektów. Swobodnie regulowany obiektyw kamery umożliwia swobodne ustawienie zakresów i kątów prowadzonej obserwacji w wartościach 2.8-12mm, które pozwalają na szerokie uchwycenie rejestrowanego miejsca, jak również na szczegółowy monitoring obszarów zlokalizowanych w znacznej odległości od obiektywu kamery.

Kamera z oświetlaczem podczerwieni AT-VI-560-OSD w NAPAD.pl

Bogata funkcjonalność kamery VI560OSD stwarza również możliwość do komplementarnej optymalizacji danego systemu telewizji przemysłowej w oparciu o inteligentne systemy detekcji ruchów i stref prywatności.  Kamera oferuje precyzyjne uustanowienie do 8 obszarów, które wyłączone zostaną spod monitoringu. Dowolność w określaniu wielkości, kształtów oraz położenia masek zapewnia precyzyjne przystosowanie parametrów rejestrowanego obrazu do charakteru ochranianego miejsca i skierowanie całej uwagi tylko na te fragmenty obserwowanej sceny, które posiadają priorytet w danym systemie zabezpieczeń.

Niezakłóconą pracę, jak i inteligentne sterowanie rejestrowanym przez kamerę obrazem zapewnia dodatkowo precyzyjny  system detekcji ruchów. Wszechstronność tej funkcji pozwala na dokładne wyznaczenie stref obserwowanego miejsca, w których automatycznie uruchomione zostanie przechwytywanie obrazu w razie wykrycia jakiegokolwiek ruchu. Zastosowanie zaawansowanych funkcji detekcji ruchów oraz stref prywatności nie tylko umożliwi umiejętne dostosowanie systemu obserwacji do charakteru ochranianego obiektu, ale zabezpieczy również system zabezpieczeń przed ewentualnym występowaniem i skutkami fałszywych alarmów.

Kamera kolorowa AT VI560 OSD w NAPAD.pl

Zaletą kamery analogowej VI-560 OSD jest również sposobność do kalibracji ustawień przechwytywania obrazu z poziomu ekranowego menu. Czytelne, przejrzyste i intuicyjne menu OSD kamery umożliwia błyskawiczne przystosowanie funkcjonalności kamery do konkretnych wymagań obserwacji. Do sterowania opcjami menu służy poręczny joystick zlokalizowany na przewodzie kamery. Łatwa obsługa i możliwość natychmiastowego dostępu do zaawansowanych funkcji kamery znacząco podnosi komfort pracy z urządzeniem.

Solidna obudowa zapewniająca nieprzerwaną pracę w każdych warunkach, mocny oświetlacz podczerwieni do skutecznego monitoringu w nocy, a także wielość inteligentnych funkcji analizy i korekcji obrazu oraz wysokie rozdzielczości pracy sprawiają, że kamera do telewizji przemysłowej VI 560 OSD zapewniać będzie przechwytywanie i zapisywanie czystych i szczegółowych nagrań z monitoringu.

Różnorodnie nastawialny uchwyt kamery,  swobodnie regulowany obiektyw oraz natychmiastowy dostęp do menu OSD urządzenia dodatkowo gwarantuje, że kamera z oświetlaczem podczerwieni VI560 OSD umożliwi prowadzenie dyskretnego monitoringu wizyjnego i zapewni kompleksowe bezpieczeństwo ochranianych miejsc i obiektów.

Kamera do całodobowego monitoringu AT VI560OSD w NAPAD.pl

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply


Powered by WordPress