Telewizja przemysłowa – dystrybutor Kraków

Firma Alarm Tech Kraków to lider sprzedaży systemów zabezpieczeń, w tym telewizji przemysłowej i monitoringu wizyjnego. W ofercie sklepu internetowego znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia do realizacji skutecznej kontroli miejsc i osób w ramach ochrony domów prywatnych, mieszkań, terenu posesji w tym parkingów i podjazdów. Telewizja przemysłowa ma również bardzo szerokie zastosowanie w ochronie firm, w tym biur i pomieszczeń, kontroli pracowników oraz terenów. Monitoring wizyjny to sposób na zautomatyzowanie ochrony i tym samym podniesienie skuteczności wykrywania zdarzeń niebezpiecznych.

Monitoring wizyjny CCTV

W ramach oferty monitoringu wizyjnego CCTV – zwanego również telewizja przemysłowa, sklep Alarm Tech posiada duży wybór urządzeń, w których zaliczają się:

=> kamery przemysłowe

Kamery obok rejestratorów cyfrowych stanowią bardzo istotny element telewizji przemysłowej, w ofercie sklepu znajduje się bogaty wybór kamer do stosowania wewnątrz budynków w pomieszczeniach oraz do stosowania na zewnątrz. Kamery przeznaczone do monitoringu przemysłowego oferują wiele zaawansowanych funkcji, dlatego wyróżniamy: kamery bez obiektywu, kamery z oświetlaczem podczerwieni (pozwalają na obserwację w dzień i w nocy), kamery kopułkowe.  Przed wyborem urządzeń warto sprawdzić warunki w jakich będą pracowały i przeanalizować pod kątem wymaganych parametrów technicznych – można zawsze zwrócić się do pracownika o poradę.

=> kamery obrotowe i kopułkowe

Kamery kopułkowe to kamery przygotowane do pracy w warunkach, które mogą wpłynąć na skuteczność ich pracy – podczas gdy zwykłe kamery box’y mogą być stosowane wewnątrz pomieszczeń gdzie nie są zagrożone zniszczeniem lub unieszkodliwieniem, kamery kopułkowe posiadają ochronną obudowę, która chroni przez zniszczeniem. Są to kamery przeznaczone do zastosowania wewnątrz pomieszczeń gdzie pełnią newralgiczną rolę dla ochrony.

=> kamery z oświetlaczem podczerwieni (dzień/noc)

Dla skutecznej ochrony miejsc, szczególnie przestrzeni umiejscowionych na zewnątrz niezwykle istotnym ulepszeniem jest możliwość rejestracji obrazu video w nocy oraz w dni kiedy mamy ograniczoną ilość światła dziennego. Do takich zastosowań stosuje się kamery z oświetlaczem podczerwieni, które pozwalają na nieprzerwaną gotowość kamery do rejestrowania zdarzeń niezależnie od pory doby.

=> rejestratory cyfrowe dvr

Aby rejestrowany przez kamery obraz był dostępny do archiwizacji oraz przeglądu w czasie rzeczywistym, niezbędne jest zastosowanie urządzenia do tego przystosowanego – rejestratora cyfrowego dvr. Cyfrowy rejestrator wideo to  urządzenie umożliwiające  nagrywanie obrazu z kamer przemysłowych w cyfrowym formacie na dysku twardym lub na innym nośniku danych.  Wyróżniamy ze względu na budowę i funkcje rejestratory cyfrowe bazujące jako komputery klasy PC oraz jako stacjonarne urządzenia służące tylko w celu nagrywania wideo w systemie telewizji przemysłowej.

=> reflektory podczerwieni

Do kamer, które nie zostały fabrycznie wyposażone w odpowiednio mocne oświetlanie podczerwone stosowane są reflektory podczerwieni, celem umożliwienia rejestracji obrazu nawet przy braku światła widzialnego – dobór odpowiedniego reflektora zależy od  posiadanej kamery a w szczególności jej czułości i rodzaju filtra podczerwieni, warto przed zakupem skonsultować temat z doświadczonym specjalistą.

=> monitory CCTV

Dla osiągnięcia pełnej funkcjonalności systemu telewizji przemysłowej, potrzebujemy dobrych monitorów, które umożliwią wyświetlanie obrazu z kamer w czasie rzeczywistym. W ofercie sklepu znajdują się monitory do telewizji przemysłowej, również wykonane w technologii odpornej na zniszczenia – monitory wandaloodporne.

.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply


Powered by WordPress